Walne Zebranie 2010

19-02-2011 12:26:39

Walne zebranie członków OSP w Gądkowicach.

Zaszczycili na  swoją obecnością Druhowie z gminnego oddziału ZOSP RP Józef Nieczypor, Andrzej Wojtyczka, Janisław Kaczmarek oraz Janusz Blek specjalista do spraw przeciwpożarowych w gminie Milicz. Obecni byli również nasi radni gminni Edward Rybka oraz Piotr Czajkowski.

Podczas zebrania odbyły się strażackie wybory, które wyłoniły na stanowisko:

Prezesa - Wojciecha Bukowskiego

Naczelnika - Piotra Kierakowicza

Z-ce Naczelnika - Łukasza Walorskiego

Sekretarza - Wiesława Kukfisza

Skarbnika - Rafała Raburskiego

Gospodarza - Mariusza Dzikowskiego

Komisja Rewizyjna

Przewodniczący - Ryszard Kowaliński

Sekretarz - Natalia Nasidłowska

Członek - Andrzej  Wachowiak

Delegatów do szczebla gminnego ZOSP

Wojciech Bukowski

Edward Rybka

Rafał Raburski

Podczas zebrania najaktywniejszym strażakom JOT wręczone zostały nowe buty specjalne, które zafundowali: Edward Rybka, Bukowski Zdzisław  i Bukowski Wojciech.

Swojego rodzaju "tradycją" jest już burzliwa dyskusja podczas zebrania.

Postawiono wniosek o pozyskanie samochodu lekkiego, który mógłby służyć do ratownictwa drogowego a również być wykorzystywany jako transport dla strażaków, którego podczas zeszłorocznych powodzi tak nam brakowało.

Straż w Gądkowicach stara się być jednostką rozwojową, jednak do rozwoju są niezbędne środki finansowe. Zarząd stawia sobie wysoko poprzeczkę, chcąc dążyć do dobrego wyposażenia OSP. Niestety wręcz niemożliwe jest pozyskanie sprzętu, którego brakuje. Plany stworzenia jednostki działającej na prawdę jako jednostka ratownicza, pozostają bez aprobaty jedynie marzeniami.